Η ΔΑΣΤΑ ΟΠΑ στο Youth2Business Forum της AIESEC

Κατηγορία: Νέα του ΔΑΣΤΑ Δημοσιεύθηκε: November 27, 2011 09:50

Η Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας ΟΠΑ βρέθηκε στο Youth2Business Forum του εθνικού συνεδρίου Headco 2011 της AIESEC.
Φοιτητές από 7 Πανεπιστήμια της Ελλάδας παρακολούθησαν πολύ ενδιαφέροντα session σχετικά με την κινητικότητα (mobility) και τη διατηρησιμότητα πόρων και αποτελεσμάτων (sustainability).
Συνεργάτης του ΔΑΣΤΑ ΟΠΑ παρουσίασε session με θέμα την Εξωστρέφεια και την Παγκόσμια Κινητικότητα των ελληνικών επιχειρήσεων (Extrovertion and Global Mobility).
Ευχαριστούμε πολύ τη Fereikos-Helix, τη Niobium Labs και την E-Travel για την υποστήριξη και συνεργασία στο session.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της AIESEC για τη συμμετοχή και για την οργάνωση μιας τόσο σημαντικής εκδήλωσης.